Najlepsze lokaty kwartalne.

Lokaty kwartalne należą do grona najbardziej popularnych lokat na jakie decyduje się najwięcej klientów. Lokatami kwartalnymi nazywa się nie tylko lokaty na okres trzech miesięcy, ale wszystkie lokaty do pięciu miesięcy. O opłacalności lokaty decyduje przede wszystkim jej oprocentowanie.

Patrząc na rankingi, które są ogólnie dostępne w Internecie obecnie najlepsze oprocentowanie lokat kwartalnych wynosi 4%. Taką ofertę znajdziemy w Nest Lokacie Witaj w Nest Banku i w lokacie na start Plus Banku. Obydwie oferty są lokatami jakie można założyć na okres trzech miesięcy. Minimalna kwota jaką trzeba wpłacić na lokatę wynosi tysiąc złotych zaś maksymalna dziesięć tysięcy złotych. Nest Lokata jest lokatą dla nowych klientów, zaś lokata w Plus Banku ma charakter lokaty progresywnej, której oprocentowanie w kolejnych miesiącach jest większe. W pierwszym jest ono równe 3%, w drugim 4%, zaś w trzecim 5%. Te dwie oferty są obecnie najbardziej opłacalnymi ofertami lokat na rynku.

W ofertach znajdziemy również oprocentowanie lokat na 3%. Taka ofertę przygotował Idea Bank w lokacie happy oraz mBank w ofercie 3,5% na wejście. Obje oferty są lokatami zakładanymi na okres trzech miesięcy. Kwota minimalna w obu przypadkach to pięćset złotych, a maksymalna dziesięć tysięcy złotych. Oferta Idea Bank jest ofertą dla nowych klientów i każdy może założyć tylko jedną taką ofertę. W przypadku oferty mBanku jest ona również dostępna dla nowych klientów. W momencie zerwania lokaty przed czasem oprocentowanie spadnie do zaledwie 0,1%. Warto przemyśleć zanim założymy lokatę. Powinniśmy być pewni, że przez najbliższe trzy miesiące nie będziemy potrzebować tych pieniędzy. Nieco mniejszy procent oferuje nam Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Tutaj możemy liczyć na oprocentowanie 3%, a lokata zakładana jest na okres trzech miesięcy. Kwota minimalna wynosi tysiąc złotych, zaś maksymalna dwadzieścia tysięcy złotych. Z lokaty mogą skorzystać nowi klienci banku, którzy założyli konto oszczędnościowe. 3% oprocentowanie ma również lokata happy PRO w Idea Banku. Lokatę można założyć na kwartał. Kwota minimalna lokaty jest równa pięćset złotych zaś maksymalna dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Jest to depozyt skierowany tylko do nowych klientów.

Oprocentowanie lokaty 2,5% nie jest bardzo małe, jeżeli spojrzy się na większość ofert na rynku. Znajdziemy je między innymi w ofercie Toyota Banku w planie depozytowym na 160 dni. Jak sama nazwa wskazuje jest to lokata na 160 dni. Minimalna kwota na lokacie to trzy tysiące złotych zaś maksymalna trzynaście tysięcy złotych. Do założenia lokaty trzeba posiadać konto osobiste w banku. Maksymalna liczba takich lokat wynosi dziesięć. Daje nam to możliwość zdeponowania na lokacie aż 130 tysięcy złotych. Jest to bardzo dobra oferta, dzięki której można całkiem nieźle zarobić. W sytuacji, kiedy potrzebujemy pieniędzy i musimy zerwać lokatę wystarczy zerwać jedną, albo tyle ile nam potrzeba. Reszta pieniędzy dalej będzie na nas zarabiać.