Czym banki przyciągają klientów do kredytu gotówkowego?

Można powiedzieć, że obecnie banki detaliczne rywalizują z wieloma pożyczkodawcami. Na rynku występują już nie tylko banki detaliczne, ale także parabanki, branża pożyczek społecznościowych, umowy podpisywane na gruncie prawa cywilnego. Banki detaliczne posiadają jednak dotychczas największą skalę udzielania kredytów gotówkowych. Warto zatem zrozumieć, czym banki przyciągają klientów do oferty, najlepsze z nich znajdziesz na 17bankow.com.

Przede wszystkim w banku detalicznym niewielki kredyt gotówkowy klient spłaca nawet do kilku lat. Popularna praktyka to możliwość spłaty do około osiemdziesięciu miesięcy. Większość banków odchodzi również od pobierania nadmiernych prowizji. Pożyczkobiorca otrzymuje założoną kwotę kredytu gotówkowego, bez odejmowania prowizji. Wiele banków detalicznych nie wymaga tez drogiego ubezpieczenia kredytu gotówkowego. Oczywiście najwięcej zalet jest przy małych kwotach kredytu. Przy większym zobowiązaniu pożyczkobiorca musi przygotować się na prośbę dotyczącą zabezpieczenia. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. W umowie nie ma słowa o celowości wydatkowania środków. Obecnie każdy pożyczkobiorca posiada dwa tygodnie, a nawet nieco więcej czasu na rozwiązanie umowy kredytowej, gdyby zobaczył w niej mało etyczne zapisy. Banki detaliczne udostępniają ponadto kredyty gotówkowe przez internet. Do kredytów gotówkowych dodaje się nawet programy partnerskie. Im więcej produktów finansowych posiadasz w jednym banku detalicznym, tym lepsze warunki uzyskania kredytu masz szansę wynegocjować. Lojalność jest doceniana przez najpopularniejszych pożyczkodawców.

W kredytach gotówkowych bardzo rzadko występuje potrzeba poręczenia. Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji jest z reguły wystarczające. Z tego powodu kredyt gotówkowy to bardzo szybkie pieniądze. Każdy bank detaliczny musi podawać klientowi całkowity koszt kredytu gotówkowego przed podpisaniem umowy. Ten obowiązek gwarantuje szybkie porównanie kredytów gotówkowych występujących na całym rynku. To ogromne ułatwienie. Banki rywalizują z innymi pożyczkodawcami i to dynamicznie. Dzięki wielu podmiotom w branży większość pożyczkobiorców dostaje znacznie lepsze warunki zobowiązania, praktycznie bez nadmiernego ryzyka.