Czy na pewno musisz pożyczać pieniądze?

Zanim zgłosisz się po kartę kredytową, pożyczkę bankową - warto rozważyć, czy rzeczywiście trzeba pożyczyć pieniądze. W takich momentach - z niepewnością gospodarczą i wzrastającymi rachunkami - wielu ludzi decyduje się na zwrot pieniędzy, które już pożyczyli, a nie na to by pożyczać więcej.

Podjęcie decyzji, czy powinieneś pożyczać pieniądze jest najważniejsze!

Powinieneś zadać sobie pytanie, czy:

Musisz wydać pieniądze

Masz inne sposoby finansowania zakupu

Możesz sobie pozwolić na zwrot pieniędzy, które zamierzasz pożyczyć.

Czy naprawdę musisz wydawać pieniądze w ogóle?

Jeśli masz tendencję do kupowania rzeczy pod wpływem impulsu, spróbuj dać sobie spokój co najmniej przez dwa dni. Może się okazać, że nie jesteś tak chętny do zakupu. Niektórzy ludzie, którzy pożyczają pieniądze, robią to bez namysłu, czy mogą sobie na to pozwolić, bo czują, że nie mają innego wyboru, ale to często nie jest jedyną opcją. Może się zdarzyć, że możesz zrezygnować z zakupu.

Spróbuj zadać sobie pytanie:

Czy mogę poczekać, aż będę mógł sobie pozwolić na zakup przedmiotu bez zaciągania pożyczek?

Jeśli jest coś czego potrzebuję, czy jest inny sposób na zdobycie tgo (na przykład wymiana na coś innego, kupienie go z drugiej ręki lub uzyskanie tego za darmo z darmowej strony recyklingowej)?

Czy można oszczędzić lub skorzystać z niektórych oszczędności zamiast wypożyczyć pieniądze?

Jeśli naprawdę nie potrzebujesz obecnie wydawać pieniędzy, powinieneś poważnie rozważyć oszczędność co miesiąc, a nie zadłużenie. Jeśli możesz poczekać i zaoszczędzić na zakup, zamiast korzystać z kredytu, będzie Cię to kosztować znacznie mniej (chyba że kwalifikujesz się do obsługi karty kredytowej w wysokości 0%), ponieważ nie musisz płacić odsetek.

Jeśli zdecydowałeś już kategorycznie, że chcesz pożyczyć trochę pieniędzy i na pewno możesz je spłacić, istnieje wiele ważnych czynników do rozważenia.

Ile możesz sobie pozwolić na spłatę?

Prawie dwie trzecie osób wyczyści swoje rachunki z karty kredytowej w całości co miesiąc. Nawet jeśli nie możesz zapłacić za wszystko, upewnij się, że nie tylko dokonasz minimalnych spłat na karcie kredytowej, ale też będziesz w stanie równocześnie coś zaoszczędzić. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, ile możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca, ponieważ ma to wpływ na wybraną opcję pożyczania. Upewnij się, że jesteś realistą, co do tego ile możesz płacić, jeśli kredyt hipoteczny lub czynsz wzrosną, jeśli będziesz zmuszony wydać więcej na rzeczy, takie jak rachunki za energię lub jeśli twoja pensja zostanie obniżona.

Dobrze jest też zawsze sięgnąć po internetowy przewodnik w sprawie wypracowania planu spłat pożyczonych pieniędzy, gdyż może być nieodzowną pomocą w temacie spłacania zaciąganego długu. W taką wiedzę obowiązkowo powinien wyposażyć się każdy, kto pożycza pieniądze i to z jakiegokolwiek źródła.

Porównywanie lokat bankowych

Decydując się na działania zmierzające do założenia lokaty bankowej, warto wcześniej zapoznać się z ofertami banków w tym zakresie. Dzięki temu istnieje możliwość wyboru najkorzystniejszej z nich, aby przyniosła ona oczekiwane efekty. Zapoznanie się z propozycjami banku może odbywać się bezpośrednio w placówkach, bądź też drogą online. Istnieją bowiem strony internetowe, które oferują porównywanie kilkudziesięciu a nawet kilkuset ofert jednocześnie.

Porównywarka online

Najbardziej wygodną opcją porównywania ofert lokat bankowych jest skorzystanie z możliwości ich porównania za pomocą odpowiednich stron internetowych. Bez wychodzenia z domu można zapoznać się z najbardziej istotnymi informacjami w zakresie prowadzenia konta z lokatą. Jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ nie wymaga podania danych osobowych. Korzystanie ze strony odbywa się na swobodnych zasadach, zachowując przy tym swoją całkowitą anonimowość. Dodatkowo oszczędza się swój prywatny czas, ponieważ nie trzeba wyczekiwać w kolejach do doradcy bankowe. Porównywanie ofert na stronach internetowych jest dostępne przez całą dobę, więc można skorzystanie z niej w wolniejszej chwili, niekoniecznie w ciągu dnia.

Dane wymagane do porównania

W momencie korzystania z porównywarki lokat bankowych należy udzielić odpowiednich informacji, aby była możliwość udostępnienia danych, jakimi będą oferty banków. Każdy kto interesuje się założeniem tego rodzaju lokaty powinien wiedzieć jaką kwotę chce tam umieścić. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ właśnie od niej uzależniony jest późniejszy zysk. Wysokość kwoty zamieszczonej na lokacie zazwyczaj nie może być niższa niż 500 złotych, natomiast górna granica sięga nawet do 100 000 złotych. Są to oczywiście wartości dostępne w porównywarce internetowej i istnieje możliwość, iż oferta zaproponowana w oddziale banku będzie spełniała inne kryteria. W momencie kiedy interesują nas wyższe bądź niższe kwoty zalecane jest skontaktowanie się bezpośrednio z doradcą bankowym. Ponadto bardzo istotną informacją dla porównania ofert lokat bankowych jest okres trwania lokaty. Porównywarka online najczęściej daje możliwość ustawienia okresu od 1 do 24 miesięcy.

Analizowanie porównania

W momencie, kiedy wprowadzi się do porównywarki niezbędne informacje, będzie możliwe zapoznanie się z wszelkimi ofertami, które spełniają nasze oczekiwania. Bardzo znacząca w tym momencie jest analiza wszelkich ofert, ponieważ każdy z nas chce wybrać jak najkorzystniejszą opcję dla siebie. W szczególności należy wziąć pod uwagę oprocentowanie jakie proponuje bank w stosunku rocznym, które decyduje o tym jakie korzyści przyniesie lokata. Później natomiast bierze się pod uwagę długość trwania takowej lokaty. Z pewnością nie powinna być to decyzja podejmowana w ciągu jednego dnia, gdyż warto się zastanowić nad tym gdzie warto ulokować swoje pieniądze, aby przyniosło to oczekiwane efekty. Dokładna analiza poszczególnych ofert pozwoli na wybranie najlepszej z nich i dobrą inwestycję na przyszłość.

Jeśli nie pożyczka to co?

Szybkie pożyczki mogą wydawać się niczym tratwy ratunkowe dla tonącego, gdy jest jeszcze za dużo miesiąca do następnej wypłaty, a pieniędzy brak. Zwykle szybkie gotówki można uzyskać bez zbędnych dokumentów i biurokracji.

Ale czy tak naprawdę jest to tak tanie?

Niekoniecznie, ale może pewnego dnia będziesz zdesperowany i zdecydujesz się wykupić pożyczkę w wysokości 200 złotych zamiast zwykłych stu. Pożyczkodawca będzie bardzo zadowolony, bo będziesz musiał mu wrócić raz tyle. W końcu jesteś naprawdę dobrym klientem. Pożyczkodawca wie coś, o czym jeszcze nie wiesz. Możesz w długi wpaść tak głęboko, że nie będzie w stanie wykopać się ponownie – jeśli będziesz podejmować nierozważne decyzje.

Zanim się zorientujesz, twoje życie staje się niekończącą się bieganiną, aby spłacić dług za długiem. Jeśli kiedykolwiek wziąłeś ten pierwszy kredyt - ekredytowymarket.pl/ na 100 złotych możesz dać się złapać w spiralę, która naprawdę może nie mieć końca. Możesz sobie to zwiuzalizować: Twoje życie rozpada się. Ty i twoja żona stale się kłócicie, a twoje dzieci są nieszczęśliwe. Dostajesz drugą robotę. Teraz jesteś wyczerpany, a mimo to nadal nie możesz zarobić wszystkich potrzebnych pieniędzy. Nie widzisz wyjścia. Jest to obraz sposobu, w jaki przemysł wypłaty pożyczki może zrujnować życie ludzi, którzy żyją z wypłaty do wypłaty i nie chcą poszukać żadnej innej alternatywy. To naprawdę trudne do przeżycia, ale też bardzo często spotykane w dzisiejszych czasach. Ale najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zrobić pierwszą podróż do pożyczkodawcy. To jest pewny sposób całkowitego i całkowitego zniszczenia i utonięcia w niekończących się długach.

Jest nadzieja!

Ale jest lepszy sposób. Jeśli masz połączenie z Internetem i komputerem, możesz zostać partnerem marketingowym. Możesz zakończyć swoje finansowe zmartwienia na zawsze. Możesz powiedzieć „do widzenia” dostawcom pożyczki na zawsze!

Na początek musisz założyć konto PayPal ( bezpłatnie!), aby móc zaakceptować płatności. Potem zabierz się np. za pisanie artykułów dotyczących oprogramowania i związanych z nimi tematów. To idealne rozwiązanie dla osób, które naprawdę potrzebują pieniędzy i nie widzą żadnej innej opcji. Nagrodą jest prowizja od każdej jednej sprzedaży tego oprogramowania, która miała miejsca z powodu wejścia klienta za pomocą jednego z napisanych artykułów.

I to jest prawdziwy początek nowej kariery twojej – jako partnera marketingu internetowego. Sprzedawca zadba o wszystkie szczegóły związane z sprzedażą i opieką nad klientem. Wszystko, co musisz zrobić, to kontynuować wysyłanie ruchu do produktu firmy z którą masz umowę. To twój partner płaci prowizję w wysokości 50%, więc warto w to zainwestować trochę czasu i wysiłku. Stajesz się partnerem względem produktów związanych z marketingiem internetowym. Poprzez zwykłe pisanie artykułów, by potem zacząć zarabiać dużo pieniędzy, co sprawi iż możesz przyspieszyć sprzedaż na różne sposoby.

Zdolność kredytowa

Pojęcie zdolności kredytowej

Podstawą do przyznania nam kredytu w banku jest posiadanie zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa jest to zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu o jaki się ubiega w terminie jaki został określony w umowie. Kredytobiorca musi spłacić kapitał jaki pożyczył łącznie z odsetkami jakie zostały mu do niego doliczone. Według prawa bankowego jakie obowiązuje w Polsce posiadanie zdolności kredytowej jest niezbędna, aby można było się ubiegać o kredyt w banku. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy banki udzielają kredytu jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, osobom prawnym lub osobom fizycznym, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale przekażą realny program poprawienia swojej sytuacji finansowej lub też ustanowione zostanie szczególne zabezpieczenie takiego kredytu. Bank samodzielnie ocenia jaka jest zdolność kredytowa kredytobiorcy. ma w tym celu specjalnie stworzone metodyki dla przedsiębiorców i zupełnie inne dla osób fizycznych. W prawie bankowym, a dokładnie w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku zdolność kredytowa definiowana jest jako zdolność do spłaty kredytu łącznie z odsetkami w określonym w umowie terminie. Do zbadania zdolności kredytowej wykorzystuje się tak zwaną analizę finansową.

Czynniki, które wpływają na zdolność finansową

Na zdolność finansową ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest wysokość dochodów jakie osoba ubiegająca się o kredyt ma do dyspozycji. Im większe są te dochody tym większa szansa na otrzymanie większej sumy kredytu. Na zdolność finansową ma również wpływ to, czy nasze dochody będą wpływały na nasze konto systematycznie, a także to jakie mamy aktualne inne obciążenia naszych dochodów i ewentualne zobowiązania kredytowe. Czynnikiem wpływającym na zdolność finansową kredytobiorcy jest również to na jaki rodzaj kredytu się on zdecyduje, a także na jaki okres ten kredyt weźmie. Wybór rodzaju rat również ma znaczenie. Obecnie można wybrać raty równe lub raty malejące. Bardzo ważna jest nasza dotychczasowa historia finansowa. Każdy bank sprawdzi, jak przebiegało spłacanie innych zobowiązań. Wiek kredytobiorcy i liczba osób jakie ma na utrzymaniu również należy do czynników wpływających na zdolność kredytową. Przy większych sumach kredytów bank bierze pod uwagę także wysokość wkładu własnego oraz to, czy kredytobiorca oferuje dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Takim zabezpieczeniem kredytu może być między innymi jakaś inna nieruchomość należąca do kredytobiorcy. Może być to dom, mieszkanie, czy też działka.

Najlepsze lokaty kwartalne.

Lokaty kwartalne należą do grona najbardziej popularnych lokat na jakie decyduje się najwięcej klientów. Lokatami kwartalnymi nazywa się nie tylko lokaty na okres trzech miesięcy, ale wszystkie lokaty do pięciu miesięcy. O opłacalności lokaty decyduje przede wszystkim jej oprocentowanie.

Patrząc na rankingi, które są ogólnie dostępne w Internecie obecnie najlepsze oprocentowanie lokat kwartalnych wynosi 4%. Taką ofertę znajdziemy w Nest Lokacie Witaj w Nest Banku i w lokacie na start Plus Banku. Obydwie oferty są lokatami jakie można założyć na okres trzech miesięcy. Minimalna kwota jaką trzeba wpłacić na lokatę wynosi tysiąc złotych zaś maksymalna dziesięć tysięcy złotych. Nest Lokata jest lokatą dla nowych klientów, zaś lokata w Plus Banku ma charakter lokaty progresywnej, której oprocentowanie w kolejnych miesiącach jest większe. W pierwszym jest ono równe 3%, w drugim 4%, zaś w trzecim 5%. Te dwie oferty są obecnie najbardziej opłacalnymi ofertami lokat na rynku.

W ofertach znajdziemy również oprocentowanie lokat na 3%. Taka ofertę przygotował Idea Bank w lokacie happy oraz mBank w ofercie 3,5% na wejście. Obje oferty są lokatami zakładanymi na okres trzech miesięcy. Kwota minimalna w obu przypadkach to pięćset złotych, a maksymalna dziesięć tysięcy złotych. Oferta Idea Bank jest ofertą dla nowych klientów i każdy może założyć tylko jedną taką ofertę. W przypadku oferty mBanku jest ona również dostępna dla nowych klientów. W momencie zerwania lokaty przed czasem oprocentowanie spadnie do zaledwie 0,1%. Warto przemyśleć zanim założymy lokatę. Powinniśmy być pewni, że przez najbliższe trzy miesiące nie będziemy potrzebować tych pieniędzy. Nieco mniejszy procent oferuje nam Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Tutaj możemy liczyć na oprocentowanie 3%, a lokata zakładana jest na okres trzech miesięcy. Kwota minimalna wynosi tysiąc złotych, zaś maksymalna dwadzieścia tysięcy złotych. Z lokaty mogą skorzystać nowi klienci banku, którzy założyli konto oszczędnościowe. 3% oprocentowanie ma również lokata happy PRO w Idea Banku. Lokatę można założyć na kwartał. Kwota minimalna lokaty jest równa pięćset złotych zaś maksymalna dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Jest to depozyt skierowany tylko do nowych klientów.

Oprocentowanie lokaty 2,5% nie jest bardzo małe, jeżeli spojrzy się na większość ofert na rynku. Znajdziemy je między innymi w ofercie Toyota Banku w planie depozytowym na 160 dni. Jak sama nazwa wskazuje jest to lokata na 160 dni. Minimalna kwota na lokacie to trzy tysiące złotych zaś maksymalna trzynaście tysięcy złotych. Do założenia lokaty trzeba posiadać konto osobiste w banku. Maksymalna liczba takich lokat wynosi dziesięć. Daje nam to możliwość zdeponowania na lokacie aż 130 tysięcy złotych. Jest to bardzo dobra oferta, dzięki której można całkiem nieźle zarobić. W sytuacji, kiedy potrzebujemy pieniędzy i musimy zerwać lokatę wystarczy zerwać jedną, albo tyle ile nam potrzeba. Reszta pieniędzy dalej będzie na nas zarabiać.